Pojďme se na tyto problémy podívat blíže a podívejme se, jak vám může pomoci správný mixér zvuku:

  1. Získat dobrý zvuk je obtížné, ale umělá inteligence může pomoci   S rostoucí popularitou podcastingu se zdokonalila i řada technologií kolem něj, od nahrávacího softwaru po hostingové služby a další. Získat kvalitní nahrávání s mnoha mikrofony je však stále obtížné. Pravděpodobně znáte způsob, jakým aplikace fotoaparátů chytrých telefonů a sociálních médií využívají umělou inteligenci, která pomáhá vylepšovat snímky odstraňováním nedokonalostí. Zařízení, jako je ATEN MicLIVE, funguje podobně díky své funkci Smart-EQ AI. Ta využívá modely akustického vylepšení k řešení běžných problémů s nahráváním a optimalizaci hlasového záznamu. To nás vede k dalšímu bodu. Funkce Smart-EQ je optimalizovaná pro umělou inteligenci a pomáhá vylepšit záznam zvuku pomocí vylepšených akustických modelů.
  2. Zvukové mixéry jsou náročné na používání a drahé, ale nemusí být   Pokud chcete vytvořit profesionální zvuk, pak budete potřebovat technické znalosti pro mixování zvuku, ale to se snadněji řekne, než udělá. Pokud jste v podcastingu začátečníci, možná vás odradí nutnost míchat ekvalizér, gain, pan, reverb, kompresor a další funkce zvuku, nemluvě o používání mnoha knoflíků na tradičním mixéru. Navíc vás typický mixážní pult může vyjít na stovky dolarů a nejsou to přenosná zařízení. Většina zvukových mixážních pultů jsou často drahá, obtížně použitelná a velká zařízení. Výhodou zařízení, jako je MicLIVE, je, že jeho inteligentní ekvalizér Smart-EQ AI pomáhá zlepšit vaše nahrávání. Po stisknutí tlačítka stačí počkat, až si funkce optimalizovaná pro umělou inteligenci krátce poslechne vaši nahrávku, a teprve poté se spustí a začne zlepšovat kvalitu zvuku mikrofonu pomocí svých vylepšených akustických modelů. ATEN MicLIVE AI Audio Mixer (UC8000) má různé funkce, které řeší běžné problémy, s nimiž se dnes potýkají tvůrci podcastů. Zařízení se navíc pohybuje hluboko pod cenou, kterou má řada jiných mixérů, a díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti si jej můžete vzít s sebou na cesty. Tradiční mixážní pulty jsou často mnohem větší a těžší a nejsou přenosnou variantou, jako je MicLIVE. Díky relativně malým rozměrům je mixér MicLIVE přenosnou variantou, kterou si můžete vzít kamkoli s sebou.
  3. Postprodukce zabírá příliš mnoho času a úsilí   I když zefektivníte nahrávání podcastů, stále je třeba se zabývat postprodukcí. Úprava podcastu se komplikuje, pokud chcete smyčkovat zvuk z více zdrojů a spojit je do jedné nahrávky. Navíc možná budete chtít funkci ducking, která zajistí, že se hlasitost hudby přidané do podcastu bude zvyšovat a snižovat v závislosti na tom, zda někdo mluví, nebo ne. K dispozici jsou také hlasové a zvukové efekty, které možná budete chtít zahrnout. MicLIVE je vybaven různými funkcemi, které usnadňují tvorbu podcastů na profesionální úrovni.   Mít zařízení, které vám pomůže zvládnout velkou část této zátěže tím, že ji nabídne v reálném čase během podcastu, by vám zkrátilo dobu postprodukce. Zařízení MicLIVE splňuje všechny tyto požadavky a ještě více. Umožňuje například připojení dvou mikrofonů XLR, včetně dynamických mikrofonů, díky vestavěnému 48V fantomovému napájení. Přijímá také zvuk z USB, takže můžete přijímat hovory z chytrého telefonu nebo přehrávat záznam z mobilního zařízení. Přijímejte hovory hostů a vkládejte jejich zvuk přímo do podcastu připojením smartphonu k MicLIVE přes USB.   Zařízení má navíc vestavěné znělky s předinstalovanými zvukovými efekty, na které můžete nahrát i vlastní zvukové efekty nebo hlasové nahrávky. To vám ušetří práci s pozdějším přidáváním zvukových efektů dodatečně, protože je můžete přehrávat během nahrávání podcastu. Vy i vaši hosté tyto zvukové efekty uslyšíte také v reálném čase, což vám i ostatním usnadní reakci na ně. Stejně fungují i režimy hlasových efektů zařízení: můžete je používat přímo prostřednictvím zařízení a dodat sobě nebo svým hostům různé hlasy pro komediální nebo dramatický efekt. Čas úprav zkracuje také funkce automatického duckování; ta u MicLIVE funguje tak, že rozpozná, zda někdo mluví. Pokud ano, funkce se spustí a hudba na pozadí se automaticky ztlumí. Pokud nikdo nemluví, hudba se opět zesílí; to vše bez nutnosti postprodukce.

Nechte mixování zvuku s umělou inteligencí, aby se postaralo o vaše podcasty.

Jak jsme se právě dozvěděli, tvorba skvělých podcastů může dát spoustu práce, od míchání ekvalizéru po zajištění nahrávání z různých vstupů, vypořádání se s nežádoucími šumy a následné strávení spousty času v postprodukci. Zařízení, jako je MicLIVE, téměř všechny tyto problémy snižuje díky svým inovativním funkcím, snadnému použití a dokonce i přenosnosti. Díky optimalizaci s umělou inteligencí mohou vaše podcasty znít lépe během okamžiku a při vytváření profesionálních nahrávek podcastů nezruinujete banku. Chcete se dozvědět více o řešení ATEN pro podcasting? Sledujte níže uvedené odkazy: Podcast AI Audio Mixer | MicLIVE™ 6-CH Podcast AI Audio Mixer – MicLIVE (UC8000) od společnosti ATEN! (Video) Jak zajistit, aby vaše podcasty zněly profesionálně? – MicLIVE od společnosti ATEN (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyberte měnu